Vyberte stránku

Z lavic do lesa 2020/2021
Roční seriál

V Kohoutovicích běželi žáci „Z lavic do lesa“

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 v Kohoutovicích proběhl za příznivého počasí již třetí ročník přespolního běhu pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Závodu se zúčastnilo přes 300 dětí, které reprezentovaly šestnáct základních škol a dvě gymnázia z Brna.

Závod pořádala naše agentura Čiba sport, která se již neskutečných třicet let věnuje rozvoji sportu u dětí. Tento první díl seriálu se uskutečnil ve spolupráci se ZŠ Pavlovská na jejím hřišti a přilehlém okolí. To je i cílem projektu „Z lavic do lesa“ vytvořit u dětí kladný vztah ke sportu v přírodě.

Žáci soutěžili mezi jednotlivci a první tři nejrychlejší v každé kategorii získali poháry a diplomy. Body z jednotlivých závodů se sčítají a v souboji škol se rozhodne při druhém dílu závodu 16. 4. 2019 v Žabovřeskách, kde se vyhlásí tři nejlepší školy v Brně.

Závod v Kohoutovicích velmi kladně podpořil pan starosta Petr Šafařík, který nad tímto závodem převzal záštitu. Osobně přišel podpořit mladé nadějné sportovce, kteří z jeho rukou převzali ceny. Touto cestou mu moc děkujeme a vážíme si, že podporuje sport v této městské části.

První stupeň, tedy žáci 3. až 5. tříd běželi jeden okruh dlouhý 1 km. Druhý stupeň měl delší trať a to o polovinu. Na 2 km se bojovalo ve dvou kategoriích, 6. + 7. tříd a 8. + 9. tříd i víceletých gymnázií.

Celkové výsledky ze závodu naleznete na našem webu na úvodní stránce.

 

Těšíme se na startu v Žabinách 16. 4. 2019 a doufáme ve stejně hojnou účast závodníků a lépe i vyšší.

 

                                                                                              Mgr. Jana Kouřilová, ředitelka závodu