Vyberte stránku

Z lavic do lesa 2020/2021
Roční seriál

Roční seriál se odstartoval v Líšni

Ve čtvrtek 26. 9. 2019 se v líšeňské Rokli rozběhl již 4. ročník 4dílného běžeckého seriálu Z lavic do lesa. První díl proběhl za slunného a teplého počasí, které bylo pro mladé sportovce objednáno na míru. V úžasném parku v Líšni soutěžili v přespolním běhu žáci základních škol a víceletých gymnázií. Závodu se zúčastnilo téměř 300 dětí, které reprezentovaly jedenáct škol z Brna.

Žáci soutěžili mezi jednotlivci a první tři nejrychlejší v každé kategorii získali poháry a diplomy. Zástupci svých škol také sbírají body z jednotlivých závodů, které se sčítají a v souboji škol se rozhodne na jaře při čtvrtém dílu závodu 16. 4. 2020 v Žabovřeskách, kde se vyhlásí tři nejlepší školy v Brně.

Závod v Líšni velmi kladně podpořil pan starosta Mgr. Břetislav Štefan, který nad tímto závodem převzal záštitu. Osobně přišel podpořit mladé nadějné sportovce, kteří z jeho rukou převzali ceny. Touto cestou mu moc děkujeme a vážíme si, že podporuje sport v této městské části.

První stupeň, tedy žáci 3. až 5. tříd běželi dva okruhy celkově vzdálené 1 km. Druhý stupeň zvládl o okruh navíc. Na trati 1 500 m se bojovalo ve dvou kategoriích, 6. + 7. tříd a 8. + 9. tříd i víceletých gymnázií.

Celkové výsledky ze závodu naleznete na stránce výsledků.

Závod pravidelně pořádá naše agentura Čiba sport, která se již neskutečných třicet let věnuje rozvoji sportu u dětí a klade si za cíl, vytvořit u dětí kladný vztah ke sportu v přírodě, což napovídá i název projektu „Z lavic do lesa“.

Děkujeme všem vyučujícím, kteří se zapojili do ročního seriálu Z lavic do lesa a těšíme se velmi brzy na startu 2. dílu v Bystrci, který proběhne již 17. 10. 2019.

 

Mgr. Jana Kouřilová,
ředitelka závodu